+90 (212) 671 20 21
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Dennis Brown PEV Botu (Ponsetti) DB01 Modeli

5.982 kez görüntülendi
Dennis Brown PEV Botu (Ponsetti) DB01 Modeli
Dennis-Brown-Pev-Bot-DB01-Model

Dennis-Brown-Pev-Bot-DB01-Model

Club Foot (Çarpık Ayak) Hastalığı Hakkında Kısa Bilgiler

Club Foot (Çarpık Ayak) Nedir?

Club Foot (Çarpık Ayak) ayakların bilekten ve parmaklardan içeri dönük olma halidir. Ayaklardaki çarpıklık doğumdan itibaren mevcut olup gözle rahat bir şekilde görülebilmektedir. Çok sık rastlanan doğumsal bir deformite hastalığı olup çarpık ayak hastalıklı doğan çocuk sayısı 1/1000 oranındandır. Sebebi tam olarak bilinmeyen bu ayak hastalığı teşhis konulmasını takiben bekletilmeden tedaviye başlanmalıdır. Club foot isminin dışında pes ekinovarus veya dennis brown hastalığı olarak bilinen bu hastalık ciddiye alınması gereken bir ayak sağlık hastalığıdır.

Ailesinde çarpık ayak vakası ile doğum varsa görülme olasılığı daha fazladır.

Çarpık Ayak (Pev) Belirtileri

Çarpık ayak doğan çocuklarda ayak bir tarafı dönüktür hatta bu dönüklük seviyesi topuğun olacağı yerde ayağın tarsal kısmı dediğimiz bölge yer almıştır. Deformitenin olduğu ayak ve baldır diğer ayağa göre daha kısa ve küçük bir haldedir. Uzman doktor tarafından tedavi edilmesi ihmal edilmesi durumlarında ciddi bir sakatlık ve yürüyüş kaybına yol açacaktır.

club-foot-ayak-gorseli

club-foot-ayak-gorseli

Club Foot tedavisinin önemli bir parçası olan dennis brown botu ve ateli hakkında detaylı özellikleri sayfamızda bulabilir ve club foot çarpık ayak hastalığı hakkında aklınıza gelen tüm sorular için pes ekinovarus hakkında sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Not: Dennis brown botları doktor kontrolünde ortez atel ile kullanılmalıdır.

 
Dennis Brown Club Foot Botu (Pev Botları) DB-01 Model Özellikleri

 • Club Foot (Çarpık ayak) doğan bebekler için.
 • %100 hakiki deri malzeme
 • Hakiki deri iç tabanlık
 • Ayakta tahriş yapmaz.
 • Ayağı sabitleyen ve hareketi engelleyen atkı.
 • Antibakteriyel ve hijyeniktir. Terleme yapmaz.
 • Topuk kısmında özel delik ile topuk ayarı.
 • Bağcıklı modeldir.
 • Kullanım rahatlığı.
 • Renk: Bej, beyaz, kırmızı ve lacivert
 • CE ve ISO 13485 kalite belge
 • Model Kodu: DB 01
 • Topuk bölgesi rahatlıkla ayağa oturur.
 • Kendi atelimize vidalı montaj imkanı.
 • Türkiye’ de üretilmiştir.
 • Marka: Falcon

Pes Ekinovarus (Dennis Brown) Model DB-01 Görselleri

Dennis Brown botu Model DB-01 ürün için görselleri aşağıdan bulabilirsiniz. İlgili resme tıklayarak resimleri büyültebilir ve daha yakından inceleyebilirsiniz. Kendi atelimizi satın almanız durumunda vidalı olarak monte edilebilir veya kendi atelinizi kullanacaksanız vidasız olarak satın alabilirsiniz.

Dennis Brown Pev Botları Ayak Ölçüm Tablosu

Dennis brown botu için ayak numarasını tespit etmek çok kolaydır. Üretimini yaptığımız kalça çıkıklığı ponseti hastalığı için ürettiğimiz ayakkabı ölçünüzü tespit etmek için mezura ile baş parmak ve topuk arasındaki cm ölçüsünü almanız ve aşağıdaki ölçüm tablomuz ile karşılaştırarak numaranızı tespit etmeniz yeterlidir.

Dennis Brown Botu Ayak Ölçüsü

12 Numara: 8 cm
13 Numara: 8,60 cm
14 Numara: 9,30 cm
15 Numara: 10 cm
16 Numara: 10,60 cm
17 Numara: 11,30 cm
18 Numara: 12 cm
19 Numara: 12,70 cm
20 Numara: 13,30 cm
21 Numara: 14 cm
22 Numara: 14,70 cm
23 Numara: 15,30 cm
24 Numara: 16 cm

Dennis Brown Botu Yorumlar (Ponseti)
 • Daha önce başka bir medikal firmadan aldım hem çok beklettiler hemde uygun ayak numarasında yapmadılar sonra Etkin Medikal ile irtibata geçtim hem kaliteli hemde hızlı bir şekilde teslimat yaptılar çocuğun ayağına tam oldu ve %100 gerçek deri ürünler ateli de etkin medikalden alıp motajını yaptırmanızı tavsiye ederim. Gerçek anlamda işe yaramaktadır.
 • Ameliyat sonrası sipariş verdik ve çok yardımcı oldular birçok açıdan tavsiye edebileceğim kaliteli ürünler. Riske atmayın Falcon marka kaliteli dennis brown botlarını alın.
 • Dennis brown ameliyatından sonra doktorumuzun tavsiyesi ile falcon ponseti botu aldık ve gerçekten çok faydasını gördük bu konuda uzmanlar ve en kaliteli ürünü onlar üretmektedir. Tavsiyem hiç araştırmayın ve falcon dennis brown botu alın.

Online Pes Ekinovarus Ayakkabı Siparişi

Pes ekinovarus ayakkabısı modeli, fiyatı, ödeme seçenekleri ve satın almak için pes ekinovarus ayakkabı kategorimizi inceleyin..

Falcon marka dennis brown botu modelleri, fiyatları, özellikleri ve çeşitlerini incelediğiniz bu sayfamızın yanı sıra yürümeye başladığı zaman çocuğun ateli çıkartarak kullanmak zorunda olduğu ters bot modellerini incelemenizi tavsiye ederiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM

 1. Erkan Beyaz dedi ki:

  Dennis brown botunun Türkiye’de üretilen en kaliteli markası Falcon. Boş yere başka firmalardan almak için uğraşmayın problem yaşarsınız çocukların ayaklarında. Falcon dennis brown botları gerçek anlamda kaliteli ve işlevli. Tavsiye ederim herkese

  1. admin dedi ki:

   Dennis Brown pev botlarımız hakkında yorumlarınız için çok teşekkürler.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?