+90 (212) 671 20 21
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ters Bot Sandalet Model CF-02

5.231 kez görüntülendi
Ters Bot Sandalet Modelleri (Anti-Varus) CF-02
Anti varus CTEV sandals

Anti varus CTEV sandals

Ters bot Sandalet, club foot ayak deformitesi yani ponseti hastalığının devamı olarak yürüyen çocuklara verilen bot ve ayakkabı modelleridir. Dennis brown bot ve ateli ile emekleme çağında yapılmış olan müdahale sonrası eğri olan ayak açısının zaman ile normal bir ayak görünümüne gelmesi için uygulanan bir metot olup sol ayağa sağ ayakkabı sağ ayağa da sol ayakkabı giyilerek istenilen kavis verilmeye çalışılmaktadır. Bu aşamada tedavinin devamı niteliğinde ters bot sandalet ürünlerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Club Foot (Çarpık Ayak) Hastalığı Hakkında Kısa Bilgiler

Club Foot (Çarpık Ayak) Nedir?

Club Foot (Çarpık Ayak) ayakların bilekten ve parmaklardan içeri dönük olma halidir. Ayaklardaki çarpıklık doğumdan itibaren mevcut olup gözle rahat bir şekilde görülebilmektedir. Çok sık rastlanan doğumsal bir deformite hastalığı olup çarpık ayak hastalıklı doğan çocuk sayısı 1/1000 oranındandır. Sebebi tam olarak bilinmeyen bu ayak hastalığı teşhis konulmasını takiben bekletilmeden tedaviye başlanmalıdır. Club foot isminin dışında pes ekinovarus veya dennis brown hastalığı olarak bilinen bu hastalık ciddiye alınması gereken bir ayak sağlık hastalığıdır.

Ailesinde çarpık ayak vakası ile doğum varsa görülme olasılığı daha fazladır. Çocuk yürümeye başladığı andan itibaren kullanılan ters bot ve ayakkabıları bu hastalığın tedavisinin devamı niteliğindedir.

Çarpık Ayak (Pev) Belirtileri

Çarpık ayak doğan çocuklarda ayak bir tarafı dönüktür hatta bu dönüklük seviyesi topuğun olacağı yerde ayağın tarsal kısmı dediğimiz bölge yer almıştır. Deformitenin olduğu ayak ve baldır diğer ayağa göre daha kısa ve küçük bir haldedir. Uzman doktor tarafından tedavi edilmesi ihmal edilmesi durumlarında ciddi bir sakatlık ve yürüyüş kaybına yol açacaktır.

club-foot-ayak-gorseli

club-foot-ayak-gorseli

Club Foot tedavisinin önemli bir parçası olan dennis brown botu ve ateli hakkında detaylı özellikleri sayfamızda bulabilir ve club foot çarpık ayak hastalığı hakkında aklınıza gelen tüm sorular için pes ekinovarus hakkında sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Not: Ters Anti Varus botları doktor kontrolünde club foot hastalığının tedavisinin devamı olarak kullanılmalıdır.

 

 
Ters Bot (Anti-Varus) Özellikleri

 • Ters Bot Sandalet – Anti Varus 
 • %100 gerçek deri
 • Hakiki deri iç tabanlık
 • Ayakta tahriş yapmaz.
 • Ayaktan kolay kola
 • Bakteri barındırmaz. Hijyeniktir.
 • Takviyeli topuk destek bölgesi
 • Burnu açık cırtlı modeldir.
 • Kullanım rahatlığı.
 • Renk: Siyah renk
 • CE ve ISO 13485 kalite belge
 • Model Kodu: CF-02
 • Topuk bölgesi rahatlıkla ayağa oturur.
 • Atelsiz eğim vererek yürüme imkanı.
 • Türkiye’ de üretilmiştir.
 • Marka: Falcon

Ters Bot Anti Varus Ayak Ölçüm Tablosu

Ters Bot Sandalet için ayak numarasını tespit etmek çok kolaydır. Üretimini yaptığımız kalça çıkıklığı Club Foot hastalığının devamı olan yürüme çağındaki çocuklar için ürettiğimiz antivarus bot için ölçünüzü tespit etmek için mezura ile baş parmak ve topuk arasındaki cm ölçüsünü almanız ve aşağıdaki ölçüm tablomuz ile karşılaştırarak numaranızı tespit etmeniz yeterlidir.

Ters Bot Ayak Ölçüsü

Ters bot ihtiyacınız için kolayca çocuğunuzun ayak numarasını tespit edebilirsiniz. Bunun için mezura ile baş parmak ve topuk arasındaki uzunluğun cm ölçüsünü aşağıdaki tablo ilke karşılaştırmanız yeterlidir.

18 Numara: 12,00 cm
19 Numara: 12,70 cm
20 Numara: 13,30 cm
21 Numara: 14,00 cm
22 Numara: 14,70 cm
23 Numara: 15,30 cm
24 Numara: 16,00 cm
25 Numara: 16,70 cm
26 Numara: 17,30 cm
27 Numara: 18,00 cm
28 Numara: 18,70 cm
29 Numara: 19,30 cm
30 Numara: 20,00 cm

Falcon Ters Bot Hakkında Yorumlar (Ponseti)

 • Dennis brown botu kullanımından sonraki aşama olarak atelsiz kullanım için doktorumuzun önerdiği falcon botlar ile çok rahat ettik. Kaliteli ve kullanışlı botlar.
 • Ters bot ve sandalet ürününü tavsiye üzerine sipariş verdim çok memnun kaldık piyasada kaliteli deri bot yok malesef Falcon marka botlar bu yüzden çok önemli teşekkürler..
 • Ters bot ve dennis brown denince en kaliteli marka falcon başka aramayın derim. teşekkürler.

Online Satın Al

Falcon ters kalıp sandalet modellerini en uygun fiyatları ile ters kalıp botları kategorimizden satınalabilirsinz.

Falcon ters bot sandalet modellerimizi ve özelliklerini incelediğiniz bu sayfamızın yanı sıra burnu kapalı ters bot modelimizi incelemenizi tavsiye ederiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?