+90 (212) 671 20 21
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Hakkımızda

Anasayfa » Hakkımızda
Etkin Medikal Hakkında

Etkin Medikal Hakkımızda

Etkin Medikal Hakkında

Etkin Medikal, 1999 yılından beri sağlık sektöründeki satış pazarlama tecrübelerini ve piyasanın ihtiyacı doğrultusunda talepleri karşılamak amacıyla 2006 yılının haziran ayında İstanbul merkezli olarak kurulmuştur. Bugün 2.000 metre kare üretim tesisi ve son teknoloji makineleri ile 40 dan fazla ülkeye ihracat yapan firmamız çeşitli ayak sağlık hastalığına hitap eden ayakkabı, terlik, tabanlık ve sandalet üretimi yapmaktadır.

Firmamız ayak sağlık sorunları alanında tecrübeli kadrosu ile kurulduğu günden beri çeşitli ayak sağlık sorunları ile alakalı Ar-Ge çalışması yapmış ve ayak sağlığı alanında hastalara önemli çözümler üretmiştir. Türkiye içerisinde çalışma alanları olarak hastane, medikal, ortez protez merkezleri, eczane, ilaç firmaları, temizlik firmaları, restoranlar, oteller, ve çeşitli sağlık kuruluşları bulunan Etkin Medikal patentli markaları Lady Falcon® ve Mr. Falcon® ile güven ve kalitenin ilk adresi olmuş durumdadır.

Türkiye dışında tüm Dünya ülkelerinden ürünlerimize gösterilen ilgi doğrultusunda Uluslararası Dünya fuarlarında boy göstermeye başlayan firmamız ihracat ağırlıklı olarak çalışan firma durumunda olup perakende müşterileri için oluşturulmuş sanal satış mağazaları Ortopedikterlik.com ve Ladyfalcon.net ile hizmet vermeye devam etmektedir.

Misyonumuz

 • Uluslararası pazarda söz sahibi olmak.
 • Türkiye’ de kaliteli ürünler üretmek.
 • Yaşama değer katan ürünler sunmak.
 • Yeni tasarımlar ile sektörde farklılık yaratmak.

Vizyonumuz

Ortopedik terlik ve ayakkabı başta olmak üzere ayak sağlık sorunları alanında müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak ve yaşam kalitelerini artırmak amacıyla, deneyimli ve tecrübeli ekibimizle en uygun tasarım, çözüm ve satış desteğini sağlamak.
Kaliteli ayak sağlık ürünleri üreterek, toplumda ayak sağlık problemleri sonrası yürüyüş kalitesi düşen hastalar için daha kaliteli bir hayatın yaşanabilmesine yardımcı olmak amacındayız.

Firma Tarihçesi

2006 yılında kurulan firmamız kurulduğu tarihten itibaren çeşitli ayak sağlık hastalığı sorunu ile mücadele eden hastaların ihtiyaçları doğrultusunda Ar-Ge çalışmalarına önem vererek farklı model, tasarım ve tedavinin bir parçası olan ayak sağlık ürünlerini satışa sunmuştur. Üretimini yaptığımız ürünler ile ilgili kronolojik sıralamamızı aşağıda bulabilirsiniz.

 •  2006 yılında zayıflama ayakkabısı ve terliği üretimi ile Türkiye’ de ilk patentli zayıflama ayak giysisi üretimine başlanmıştır.
 • 2006 yılı itibarı ile hastane doktor, hasta bakıcı ve hemşire çalışanları, otel ve restoranlarda aşçı, temizlik ve mutfak personeli için ortopedik deri sabo terlik üretimine başlanmıştır.
 • 2007 yılı başlarında doktorlar için ve sağlık okulu öğrencileri için özel hakiki deri doktor ayakkabısı üretimine başlanmıştır.
 • 2007 yılı sonu itibarı ile şeker hastalarının mutlaka kullanması gereken koruyucu özellikte diyabet ayakkabısı ve diyabet terlik modellerini üretmeye başlamıştır.
 • 2008 yılında topuk dikeni hastalığı açısından talepleri karşılamak için ilk silikon destekli topuk dikeni ayakkabısı ve epin topuk terliği ile sektörde ilkleri yaratmaya ve artık bugünden sonra taklit edilmeye başlanan bir firma konumuna gelen Etkin Medikal günümüze kadar oldukça başarılı referans ve tavsiye edilen markalarıyla büyüyerek gelmenin mutluluğu içerisindeyiz.
 • 2010 yılı itibarı ile sabo terlik alanındaki çalışmalarının bir üst kategoride değerlendirip hastane ameliyathaneleri için çok önemli konumda olan antistatik özellikte ameliyathane terlik modellerini piyasaya sunan Falcon 2013 yılı itibarı ile atkılı modelleri ile sektörde öncülük etmiştir. Bugün itibarı ile en fazla renk ve modele sahip olup, 12 farklı renk ve 2 farklı modelde gerçek değerlerinde antistatik oranlara sahip terlik markası olarak güven ile kullanılmaktadır.
 •  2011 yılına gelindiğinde halluks valgus yani parmak yamukluğu hastaları için özel elastik ayakkabı ve terlik üretimiyle yine ilklerin öncülüğünü yapmış bulunmaktayız. Halluks valgus ayakkabıları kendi içinde farklı alanlara ayrılmış ve serçe parmak, çekiç parmak ve baş parmak rahatsızlıklar için kullanılan önemli bir ürün halini almıştır.
 • 2011 yılı itibarı ile düz taban, çukur taban ve ortopedik taban ihtiyacı olan duruş bozukluğuna sahip hastalar için ortopedik deri tabanlık üretimine başlanmıştır.
 •  2012 yılına gelindiğinde ise doğuştan çarpık ayak olarak doğan ve kalça çıkıklığı tedavisinin önemli bir parçası olan pes ekinovarus (PEV) botları ve atel üretimini ters botlar ile çeşitlendirmiş bulunmaktayız.
 •  2014 yılı flat foot yani düz taban olan çocuklar için yürüyüş ayakkabı sandalet ve bot ürünlerini ihraç etmeye başladık.
 • 2016 yılı itibarı ile 46-47-48 numara büyük ayaklar için diyabetik özellikte ayakkabı modellerini üretmeye başlayarak bu alanda yine bir ilk yaparak elimizi taşın altına sokmuş bulunmaktayız.
 •  2017 yılı itibarı ile ESD değerlerinde antistatik terlik üretimine başlanmıştır.

Bugün %100 gerçek deri ile kaliteli ortopedik ayak sağlık ürünleri üreten firmamız hem Türkiye hemde Dünya’ da binlerce çift ürün satmış ve hizmetine devam etmektedir.

Sağlıkla kalın,

Etkin Medikal