+90 (212) 671 20 21
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Starfleks Tabanlık

31.829 kez görüntülendi
Falcon Starfleks Tabanlık (Ark Destekli)
starflex-tabanlik-ark-destek

starflex-tabanlik-ark-destek

Starfleks tabanlık modelleri düz taban, taban çökmesi ve içe basma gibi ayak sağlık problemleri sonrası arkın desteklenmesi için kullanılan longitudinal ark destekli tabanlık ürünleridir.

Starfleks Tabanlık Hakkında

Starfleks tabanlık ürünlerimiz longitudinal arkın desteklenmesi gereken durumlar için doktor tavsiyesi ile kullanılan ortopedik tabanlık modelleri olup düz taban veya yüksek ark problemi ile yaşamak zorunda olan ayak sağlık hastaları için kullanılması önemli ürünlerdir. Düz taban olan hastalarda içe basma yüksek ark olan hastalarda ise dışa basma ayak sağlık problemi görülmektedir. Erken teşhis ile tedavi edilmeli ve ayak iç arkı starfleks tabanlık veya çelik tabanlık ürünleri ile desteklenmelidir.

Pes planus, pes cavus, metatarsalji ve epin calcanien deformitelerinin tedavilerinde kullanılan kösele çelik tabanlık paslanmaz çelik köprü ile desteklenmiş ve hakiki deri ile kaplanmıştır.

celik-taban

celik-taban

Düz Taban Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Düz taban belirtileri nelerdir? Düz taban tedavisi nasıl yapılır ? Düz taban toplumda sık görülen ve yaşam kalitesini düşüren ortopedik bir sorundur. Ayakta  iç kavisin olmayışına ya da yetersiz oluşuna düz taban denir. Tipleri olan düz taban, bazen fizyolojik gelişimin bir parçası olabildiği gibi bazen de tedavi gerektirebilmektedir.

Ayak organının en önemli özelliği vücudun yükünü taşımaktır. Ayak yürüme esnasında yer ile temas ettiğinde ileri doğru esneme yaparak yürümeye yardımcı olmaktadır. Bu yaylanma hareketini sağlayan en önemli bölge, ayağın iç yanında bulunan kavistir. Bu iç kavisin olmayışına ya da yetersiz oluşuna düz tabanlık denir.

Starfleks-tabanlik

Starfleks-tabanlik

Düz taban belirtileri nelerdir, Düz taban nasıl anlaşılabilir ?

 • Ayaklarda içe basma 
 • Yürüme ile artan ağrı
 • Kaval kemiğinde ağrı
 • Bel problemleri
 • Hızlı yorulma
 • Spor kabiliyetinde azalma

Çukur Taban Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Çukur Taban nedir?

Ayakların iç kısmında görülen kavsin normalden fazla olmasına çukur ayak denilir. Çukur taban, düz tabanlığın tam tersi durumudur. Çukur ayak genellikle sinirsel yani, nörolojik hastalıklardan sonra meydana çıkar.

ÇUKUR AYAK (PES KAVUS) NEDENLERİ

Çukur taban nedenleri?

Çukur taban % 70 nedeni nörolojik bir hastalık olabileceği gibi % 30 nörolojik bir neden değil fizyolojik nedenlerden olabilir. Çukur ayak problemi uzman bir ortopedist tarafından araştırılması gerekir. Çukur ayak başlıca poliomyelit (çocuk felci) denilen, serabral palsi (beyin felci) denilen veya Charcot -Marie – Tooth hastalığı (CMT) gibi nörolojik hastalıklar nedeni ile görülen bir durumdur.

Çukur taban belirtileri?

Bazı hastalarda dizlere kadar yayılabilen ağrı, topuklarda sızlama, nasırlaşma, çekiç parmak ve çabuk yorulma gibi belirtiler görülebilir.

Falcon Starfleks Taban Özellikleri

 • Hakiki deri.
 • Anti bakteriyeldir.
 • Terleme yapmaz. Hijyeniktir.
 • Ortopedik özelliktedir.
 • Tam tabanlık.
 • Marka: Falcon
 • 20-44 numara arası
 • Türkiye’ de üretilmiştir
 • Yüksek ark ve düz taban hastaları için uygun.
 • Ark bölgesinin desteklenmesinde kullanılır.

Online Satın Al?

Ark destekli pes cavus ve düz tabanlı ayaklar için starflex tabanlık modelini, fiyatını ve sipariş seçeneklerini ark destekli tabanlık kategorimizden inceleyebilir ve sipariş verebilirsiniz.

Starfleks tabanlık hakkında ürün özellikleri, modelleri, çeşitleri, fiyat ve kullanımın sağladığı faydaları anlattığımız çelik tabanlık sayfamızın yanı sıra tam taban olarak ayakkabınızda kullanabileceğiniz düz taban tedavisi için kullanılan çelik tabanlık ile ilgili sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 9 YORUM

 1. Kemal tosya dedi ki:

  Kaliteli ve düz taban için ortopedik tabanlık tavsiye ederim

  1. admin dedi ki:

   düz taban ve çukur taban için kullanılabilecek kaliteli ürünlerdir.

   iyi günler

 2. Dilek dedi ki:

  Flexibel düz taban için tabanliginiz mevcut mu

 3. ALİ dedi ki:

  LONG ARK DESTEGİ VAR MI. DOKTOR LONG ARK DESTEKLİ AL DEDİ BİR TANE ALDIM ARK YOK GİBİ AYAKLATIM YİNE AGRIDI. ÖNCEDEN ALMIŞTIM O GÜN AGRIYI KESİYORDU… ARTIK BULAMIYORUM O MARKAYI…

 4. Selda dedi ki:

  Merhabalar..oglum 10 yasinda ice basma problemi var..ve bacaklari kasilardan bitisik ayaklara dogru aciliyor…sanki ayak bilegi kirilacak gibi bir durusu var…ne yapilabilir

 5. SEDAT dedi ki:

  Merhabalar ark destekli tabanlik almak istiyorum fiyat nedir acaba

 6. Kemal Tutenk dedi ki:

  Benim oğlumda 12 yaşında ve düz taban durumu var.Futnol okuluna gidiyor ama sürekli ayağım ve bileğim ağrıyor diyor.Buna uygun onerebileceginiz bir tabanlık var mı acaba?
  Ayakları içine doğru basıyor.

  1. admin dedi ki:

   Merhaba,

   aşağıdaki linkteki ürün kullanabilirsiniz.

   https://www.ortopedikterlik.com/cocuklar-icin-duz-ve-cukur-tabanlik-pmu911

 7. Selma çil dedi ki:

  Tabanlılarınızı kullanıyoruz bende skolyoz oğlumda düz tabanlık var fakat yazlık sandalet terlik ayakkabılar bulamıyoruz yazın kullanım İçin ne önerirsiniz

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?